SAĞLIKLI CİNSELLİK

SAĞLIKLI CİNSELLİK

admin 2 sene önce

SAĞLIKLI CİNSELLİK

Cinsellik ülkemizde oldukça yadırganan doğal olarak algılanmayan bir konudur. Ancak her ne kadar tabu olarak toplumumuzun içinde yer alsa da son yıllarda bu konuda da büyük gelişmeler vardır. Cinsellik yavaş yavaş bazı kesimlerce özellikle de gençler arasında tabu olmaktan kurtulmaya başlamıştır ve eşler veya sevgililer aralarında cinselliği gayet doğal bir ihtiyaç gibi konuşabilmektedirler. Cinsellik tabu olarak algılanmaktadır. Ancak oysaki cinsellik doğamızın en büyük ihtiyacıdır. Üstelik de cinsellik yemek yemek, su içmek, uyumak kadar doğal bir ihtiyaçtır. Aktif cinsel hayatı olmayan kişiler genellikle çeşitli psikolojik sorunları olan ve toplum tarafından benimsenmeyen bireyler olmaktadır.

Bu insanlar kendilerine güvenemeyen,  kişilik bozuklukları yaşayan kişiler olarak toplum arasında yer almaktadırlar ve bu durumda hem kendilerine hem de topluma zarar vermektedirler. Çünkü doğal olan hiçbir ihtiyaç bastırılmamalıdır. Sex shop da ülkemizde yine sex gibi yadırganan bir mağazacılık şeklidir. Oysaki insanlar önyargılarını yıkabilse sex shop da satılan ürünlerin birçoğunun cinsel sağlık ürünleri olduğunu görebilirler.

         Erotik shop mağazalarında sanılanın aksine sadece fetiş veya fantezi ürünleri satılmaz. Bu ürünlerin yanı sıra öncelikli olarak cinsel sağlık, temizlik ve doğum kontrol ürünleri satılır ancak insanlar genellikle önyargılar yüzünden bu mağazalara girmeye cesaret edemedikleri için bu tarz ürünlere seks mağazalarının internet sitesinden ulaşabilirler. Seks mağazalarında satılan ürünler arasında vajina temizliğini sağlayan temizleyiciler, mendiller, yıkamak için özel jeller, vajina beyazlatıcılar, vajina sıkılaştırıcı jel ve spreyler, vajina kaslarını geliştiren egzersizler yapmanıza ve bu sayede de daha sağlıklı bir vajina ve daha iyi bir seks deneyimi elde etmenize yardımcı olan pompalar satılmaktadır.

Diğer yandan kadınlar dış görünümlerine özen gösterirler. Bu onların cinsel bölgeleri için de geçerlidir. Göğüslerinin veya vajinasının çirkin olduğunu düşünen bir kadın kendine yeteri kadar güvenemez ve mutlu olmaz. Bu nedenle bu mağazalarda göğüs büyütücüler, göğüs sertleştiriciler ve göğüslerdeki bozukluk ve sarkmaları iyileştiren krem ve spreyler de satılmaktadır. Ve aynı zamanda bu tarz mağazalarda tamamen cinsel deneyimi renklendiren ürünler de yer alır. Bunlar arasında cinsel ilişkiyi kolaylaştıracak kayganlaştırıcı jeller, vibratörler, şişme mankenler, fantezi iç giyim ürünleri, kostümler, masaj yağları ve afrodizyak etkili parfüm ve kremler satılmaktadır. Erkekler içinse geciktiriciler, cinsel performansı artıracak ürünler, penis büyütücüler ve prezervatifler satılmaktadır.

Erotik market adı verilen mağazalarda aynı zamanda seksle alakası olmayan bazı ürünler de satılmaktadır. Bunlar arasında peruklar, saç tokaları, saç aksesuarları, ayakkabılar, fantezi olmayan iç çamaşırları, aromaterapi masaj yağları gibi ürünler vardır. Diğer yandan seks mağazalarında satılan tüm ürünler vergisi ödenen, sağlık bakanlığı ve tarım ve köy işleri bakanlığından onaylı olan ürünlerdir. Üstelik kullanıcılar tarafından bahsedildiğine göre bu ürünler gerçekten de tüketicilerin kullandıkları bölgelerde işe yaramış, ciddi anlamda büyük değişimler yaratmıştır.

SAĞLIKLI CİNSELLİK

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.